!!Přestěhovali jsme se!!
Všechno a ještě víc nalezneš tady: http://naruto-fanfikce.blog.cz/, to je můj nový blog. :) Děkujeme, že nás přijdete navštívit :)

Hallowen 2/2

30. září 2012 v 0:42 | Anettsi |  Vlastní příběhy
Tak tady je druhá a poslední část Hallowenu. Pro změnu tuto část věnuji... třeba, třeba... pro Elišku, komentář u Naruto a já :)

Hallowen - část druhá: noc a měsíc potom


Adam právě seskočil z železné zamčené brány dolů a pobídl Katku, aby si pospíšila. Ta se vyšplhala nahoru a opatrně slezla dolů, stejně tak Honza. Všichni se opřeli o železný plot a poslouchali, křupání v železné bráně mohlo někoho v domě zbudit, buďto Davyho, nebo jeho strýce. Katka kývla a každý se vydal jiným směrem, ona na západ, Honza na jih a na Adamovi zůstalo jít k domu a porozhlédnout se po okolí. Třikrát zabořil nohu do bahna, než se dostal k ohromným schodům, které se už hodně dlouho nevyrábějí. Obešel ho, nic a nikoho neviděl, ani neslyšel. Zahoukal jako sova, jejich dorozumívací signál. Z jihu i ze západu se ozvalo další zahoukání, přátelé se vydali k němu. Tiše se schovali a Katka se dostala ke dveřím domu, nebylo zamčeno, pobídla kluky a společně vešly. Dveře zavrzaly, až jim ztuhla krev v žilách, ale nikdo nevyšel ze dveří na konci chodby, ani z těch nastraně.
"Já půjdu dopředu, Adame, prozkoumej obyvák, my se pak s Honzou rozejdeme na další křižovatce, buď opatrnej, žádný blbosti," špitla mu velitelsky a plížila se dopředu společně se svým kamarádem Janem.
Adam vešel do místnosti, která byla obývacím pokojem, rozsvítil baterku, kterou měl doteď v kapse a prozkoumával vitrínky. Zhnusil se mu pohled na lidské lebky a kosti, možná zabitých teprve nedávno. Něco tady není v pořádku, uvědomil si ponuře a posvítil si po pokoji, najednou uslyšel Katčin výkřik, zhasnul světlo a přikrčil se za pohovkou. Nekřičela by bezdůvodně. Na to je až moc chytrá.
Slyšel něco na chodbě a přestal dýchat. Něco se plazilo směr za Katkou a Honzou, nevšimlo si to, ať už to bylo nebo nebylo několik metrů velké plazící se stvoření, že je v obývacím pokoji další delikvent. Za chvíli slyšel další výkřiky a popošel na chodbu, žádná příšera, podle dupotu a zvuku plazení věděl, že jsou nahoře v patře. Musí je zachránit. Vytáhl mobil a volal na Verino číslo. Odkaz na záznamník. "Prosím tě, Ver, okamžitě vem nějakou pomoc a přijeď, je tu něco divnýho," zašeptal a zavěsil. Mlčky popadl malinký nožík a vyšel do haly, z haly po schodech nahoru do patra. Dvoje dveře, v kterých...? Zvuk plazení přímo vpravo! Rychle se schoval do druhých dveřích a přestal dýchat. Nestvůra slezla namáhavě schody, asi si uvědomila, že nejsou všichni, šla Adama hledat zpátky na chodbu! Teď musí jednat rychle, vběhl do druhých dveřích a uviděl pod sebou krev, nahoře na stole brečela Katka, ruku celou od krve. Vzal ji do náručí a šel rychle do vedlejší místnosti, kde se na skříni krčil Honza. Rychle slezl a všichni vběhli ven do haly a schovali se za závěsem. Příšera ucítila krev, když se kolem plazila a začenichala. "Vím, že jste tu... zlatíčka, proč se chováváte? Máte ze mě strach?" zasmála se pobaveně stvůra a přiblížila se k závěsu.
Adam vyhoupl Katku na nohy a všichni se rozběhli k východu, stvůra však chytila Honzu za kalhoty a kousla ho do boku. Její hadí hlava skrývala moc žraločích zubů, neměli čas ho zachraňovat, dostali se na zahradu a schovali se do křoví. Obluda zůstala na prahu a vyhlížela je, aby mohla včas spolknout svou svačinku. Adam přikázal své společnici, ať zůstane na místě a nedělá hluk, on se pokusí proklouznout nepozorovaně dovnitř malým okénkem na druhé straně domu, které při obcházení zahlídl, nestvůra je slyšela a vyřítila se do křoví. Katka přišla o ruku a stvůra ji odtáhla do svého doupěte, Adama jako by si nevšímala.
Zoufalý Adam obešel tiše dům a vkradl se dovnitř malým okénkem, když uslyšel, jak na něj někdo tiše volá. Byla to Veronika, nechápala, co se stalo. Neměla mobil u sebe, neslyšela Adamovu prosbu, aby přivedla pomoc. Adam jí to řekl a jí se hrůzou rozšířily zorničky. Honza a Katka jsou pravděpodobně mrtví a i oni dva k tomu mají nášlapnuto. "Adame, jim už nepomůžeme, můsíme odtud, chápeš mě?" vzala jeho tvář do dlaní.
"Ne... my je musíme najít, Ver, jsou to přátelé... členi našeho klubu," připomenul jí Adam tiše. Byli v nějaké komoře, vše páchlo po shnilém ovoci. Příšera byla jistě někde v domě, kde se nacházeli i Honza s Katkou. Zavrtěla hlavou, oba uslyšeli, že něco otevřelo dveře do komory. Snad nejdou ve těm vidět...!
Byl to Davy. Smutně se posadil a pohladil Veroniku po tváři. Na Adama jen kývl hlavou a zavřel oči. Chtěl jim vytknout, že ho neposlechli a šli sem o Hallowenu, a v noci. Ale nemohl mluvit, věděl totiž, že by ho uslyšel strýček... který jako strýc ani nevypadal, to ta kletba. Strýc donutil Davyho, aby se zabil a pak sám spáchal sebevraždu. Z Davida se stal duch, zatímco z jeho strýce stvůra, která se o Hallowenu mění v ohromného hada s žraločími zuby.
Zvedl se a vyskočil z okna, oba návštěvníci ho následovali. Vyběhli ven ze zahrady, až tam si byl Davy jistý, že ho strýček neslyší. "Určitě jste o nás dvou slyšeli příběh, ale ten konec není úplně přesný..." zašeptal jim.

Když zemřel táta, strýček se rozhodl pro smrt, já ne. To on mě tak přemlouval, až jsem se podvolil a skočil do té řeky, já to nechtěl, nikdy jsem nechtěl být mrtvý. Prošli jsme promněnou, oba dva. Já jsem duch, který má za úkol přivádět strýci duše, které polyká. Strýček je... prostě obluda, která zabíjí lidi, jinak zemře.
Já nikdy nedělal to, pro co jsem tady. Nechtěl jsem vás tady, protože by vás zabil, jak se jistě stalo s vaší kamarádkou a jejím přítelem. Vzal jim duše, ty spolkl a nyní je silnější. Mnohem silnější, ani já se nemohu vrátit do domu. Až ráno, kdy bude strýčkovi lépe.
V řece, kde jsme se utopili mi spadl z ruky prsten, který nás tu drží. Je to takový kýčovitý prstýnek, který jsem stále nosil, kdysi mi ho dala dívka, která vypadala jako ty, Veroniko, tvoje babička, ani nevím, jestli žije. Leží v řece u křížku, který tam je kvůli naší smrti. Když ho do půlnoci donesete na náš hrob, který je dva kilometry za tvým domem, Adame, odejdeme. Nevím kam, jestli do pekla nebo do nebe, ale moc vás prosím, udělejte to.
Adame, potřebuji si s Veronikou promluvit o samotě. Běž pro ten prsten, prosím, najdeš ho u řeky několik kilometrů tudy!

Ukázal na východ. Adam přikývl a usmál se povzbudivě na Ver. Ta se soustředila na to, aby pochytila vše, co jí chce Davy říct. Ten ji však bez okolků políbil. A nejhorší na tom bylo, že se jí to líbilo. Milovala toho ducha, který stál před ní. Šli k ní domů, všichni spali. Tiše si lehla na postel a oddávala se vášni...

Než se Adam vrátil, byli oba zpátky u brány. Adam na nich nic nepoznal, kvůli tmě neviděl ty provinilé pohledy, které na něj Veronika házela. Davy s nimi šel až k hrobu, až tam si Veronika uvědomila, že už Davyho nikdy neuvidí. Poznal, že se bojí a když se Adam nedíval, lípl jí pusu na tvář. "Však se ještě někdy uvidíme, lásko," šeptl jí a položil ruku na její rameno. Mlčky, aniž by z něj spustila pohled, položila prsten na hrob. Chvíli se nic nedělo.
"Davy, asi ses spletl," řekla a otočila se. Nikdo tam nestál. David byl pryč, na jiném místě.

O měsíc později
Veronika se dívala z okna, jako by nemohla uvěřit tomu, co před chvílí zjistila. Nevnímala ty tři děti, hrající si před domem. Sestru a její dva kamarády Tomáše a Aleše. Nemohla je vnímat, protože byla šokovaná, zoufalá a zničená. Posledních pár dní jí bylo špatně, jako by ji něco sžíralo zevnitř, nemohla tomu přijít nakloub. Až teď. V koupelně ho objevila a použila ho. Dozvěděla se, že je těhotná. A jediný, kdo může být otec je David, a ten je už několik desíte let po smrti... ať je to cokoli, nesmí se to dostat ven.

Včera se stala hrozná věc. Policisté našli v řece utopenou dívku, zřejmě sebevražda. Proč se tak stalo? Jaké trápení dívka měla, že se ho rozhodla řešit takhle? Před měsícem se našli mertví její dva kamarádi, rodina si nepřála, abychom zveřejňovali jména osob. To ona je zabila?
Existuje spojení mezi touto sebevraždou a další, která se včra ve stejném čase odehrála na jiném místě? Rodina přiznala, že to byl její přítel. Proč zemřeli čtyři mladí lidé během jednoho měsíce?
(blesk)

Moc se omlouvám, je to krátké, ale už jsem to chtěla ukončit, moc se vám omlouvám >.<
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama